Depresja -- Schizofrenia -- BorderlinePodróże wybawieniem dla zranionej duszy

Codzienność większości z nas kojarzy się głównie z pasmem problemów. Kłopoty w pracy oraz złe relacje w rodzinie i z otoczeniem potrafią uprzykrzyć życie i odebrać chęci do dalszego działania. Dlatego warto rozważyć rejsy wycieczkowe, które zabiorą nas w ekscytującą i zarazem odprężającą podróż. Z jakiego powodu zatem dalekomorskie wyjazdy zapewniają nam zdrowie i psychiczną równowagę?

Nowa rzeczywistość to lepsze perspektywy

Niewątpliwie rejsy wycieczkowe wspaniale pozwalają na urozmaicenie monotonnego życia, w którym nad przyjemnościami dominują codzienne obowiązki w domu i pracy. Sprawiają one, że marzymy o zaszyciu się w domowym zaciszu. Jednak izolacja od innych ludzi nigdy nie jest korzystnym rozwiązaniem, a może wyłącznie pogłębić rozwijające się stany depresyjne i lękowe. Co więcej, niechęć do wychodzenia z mieszkania wynika z braku mobilizacji do podejmowania działań, ponieważ wszystkie starania wydają się być bezsensowne i nie wnoszą nic nowego. Toteż warto trochę zaszaleć (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i zebrać siły na wybranie się w podróż swoich marzeń, podczas której czeka nas sporo atrakcji turystycznych. Rejsy wycieczkowe gwarantują niepowtarzalne wrażenia oraz pozwolą z innego punktu widzenia spojrzeć na swoje życie i przyszłość, która wcale nie musi być widziana w szarych barwach.

Odnaleźć utraconą radość życia

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, iż rejsy wycieczkowe potrafią zdziałać cuda dla nieszczęśliwej duszy, jest możliwość poznania nowych znajomych. Być może pomogą oni nam odkryć odmienną i ciekawszą stronę życia, a na pewno umilą czas podróży. A nuż, wyświadczą nam przysługę w docenianiu nawet wydawałoby się banalnych chwil szczęścia, jak chociażby w postaci wypicia porannej kawy w miłym towarzystwie? Ponadto na podróżników podczas wyprawy statkiem czeka mnóstwo rozrywek. Innymi słowy, nie będziemy mieć nie tyle dużo czasu na nudzenie się, co bardziej na zbędne często myślenie nad przyszłością czy nieustanne rozpamiętywanie przeszłości i zamartwianie się teraźniejszością.


Inne artykuły:   Choroby OUN i CUN - pomoc neurologiczna | Podróże wybawieniem dla zranionej duszy | Samopoczucie pod znakiem słońca | Zaburzenia psychiczne u osób starszych
© Copyright psychiatra.waw.pl 2006 - 2011    Psychiatra Warszawa
  Psycholog Bydgoszcz   Depresja   Anoreksja